Love,Death + Robots İncelemesi

Love,Death + Robots İncelemesi

16 Mart 2019 0 Yazar: UMUT TİRYAKİ

Düzen, kaosun içinde midir? Yoksa kaos, düzenin içinde eninde sonunda ortaya çıkar mı? Bildiğimiz tek bir cevap var o da; evrenin sürekli bir kaos içinde olduğu!

Tim Miller, David Fincher ve Netflix’in desteğini sonuna kadar kullanarak sinema tarihinin geniş yelpazeli türleri arasında bir yolculuğa çıkıp kendi bağımsızlığını ilan ediyor ve yaratıcılıkta sınır tanımayıp ortaya kusursuz bir antolojinin çıkmasında büyük rol oynayarak ne kadar mükemmel bir senarist ve yönetmen olduğunu kanıtlıyor.

Yakın geçmişten uzak geleceğe kadar varan 18 farklı hikaye yani Love, Death and Robots: tema olarak birbirine benzer gözükse de hiç birinin tek bir tona sahip olmayışı ve birbiriyle ortak noktaları bulunan 3 hikaye dışında her bir bölümünde farklı bir fikir, yaratıcılık ve neden – sonuç ilişkisi kurarak hikayelerini her birinden bir film çıkarabilecek kapasitede yazan Tim Miller, farklı bir anlatım yolu tercih edip hikayelerini bitmesine yakın bir yerden başlatarak her bölümün sonunda izleyiciyi eşsiz bir deneyimden çıkarıyor.

Love, Death & Robots her bir bölümüyle başından sonuna kadar vahşi, kanlı, şehvetli ve cüretkar! Sınır tanımıyor ve izleyiciyi mest ederek hiç sıkmıyor. Aksine sanat yönetmenliği ile birlikte ortaya çıkan kusursuz grafikler seçilen çizim teknikleriyle birlikte desenleri birbirine uyum sağlayan sinematografik bir haz yaşatarak izleyicisinin hem yakın geçmiş hem de uzak gelecekteki ‘’kısa, sevimli ve öldürücü’’ hikayelerine tanıklık etmesini sağlıyor!

Kusursuz bir delilik olan ve öncesinde gördüğümüz başka hiçbir şeye benzemeyen Love, Death & Robots bundan sonra örneklerini bol bol göreceğimiz büyük bir iş ve şüphesiz her şeyiyle bir başyapıt! Asla gözden kaçırmayın ve kesinlikle izleyin.

Başından sonunda sırayla izlemenizi gerektirmeyen Love, Death & Robots size istediğiniz bölümü izleme özgürlüğü veriyor ve ben de bana göre en iyi olan bölümleri sırasız olarak sizinle paylaşıyorum.

  • Bölüm 3: Tanık
  • Bölüm 6: Yoğurt Dünyayı Ele Geçirdiğinde
  • Bölüm 8: İyi Avlar
  • Bölüm 14: Zima Mavisi
  • Bölüm 16: Buzul Çağı
  • Bölüm 18: Gizli Savaş

Puanım: 95/100 ⭐❤⭐